20 grudnia dzieci z grupy V udały się z wizytą do Domu Miłosierdzia Samarytanin i tam zaprezentowały podopiecznym przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w postaci aniołów, pasterzy a nasza koleżanka Milena była Maryją, zaś Olaf – Józefem. Role dwóch narratorów odtworzyły nauczycielki grupy. W trakcie przedstawienia dzieci śpiewały kolędy i pastorałki. Podopieczni Domu chętnie wspierali nas swoim śpiewem.
Ważnym elementem spotkania był czas na wspólne rozmowy i wykonanie pamiątkowych zdjęć. Wszyscy złożyliśmy sobie życzenia bożonarodzeniowe.
To był bardzo wzruszający dzień i zapewne zawierał przesłanie edukacyjne dla młodego pokolenia. Dzieci były świadome, że sprawiły ogromną przyjemność tym starszym ludziom, którym brakuje na codzień najbliżej rodziny. Dzieci dowiedziały się o istnieniu i funkcjonowaniu takiej placówki w naszym mieście.
Dziękujemy pracownikom Domu Miłosierdzia Samarytanin za możliwość organizacji spotkania oraz obdarowanie nas słodkimi prezentami, natomiast trójce grupowej dziękujemy za pomoc w transporcie strojów i scenografii.

Przygotowały: Ewa Anchimiuk, Alicja Jurczak

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje