Już po raz piąty nasze przedszkole otrzymało najbardziej prestiżowe wyróżnienie ekologiczne, jakie jest przyznawane dla szkół na całym świecie – Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi.

Od 2010 roku systematycznie przystępujemy do realizacji Programu EkoSzkoły (Eco-Schools Poland) i tym samym ubiegamy się o Międzynarodowy Certyfikat Zielonej Flagi potwierdzający najwyższą jakość działań realizowanych na rzecz ekorozwoju. Certyfikat ten otrzymaliśmy na okres trzech lat za wprowadzenie systemowych zmian i działania na rzecz ochrony środowiska w roku szkolnym 2017/2018. Spełniliśmy wysokie międzynarodowe standardy i trafiliśmy do czołówki niespełna 15000 placówek na świecie, które monitorują i ograniczają swoje negatywne oddziaływania na środowisko.
Program EkoSzkoły w Polsce jest odpowiednikiem Programu Eco–Schools realizowanego w 67 krajach przez Foundation for Environmental Education (www.fee.global), w ramach którego przyznawane są certyfikaty Zielonej Flagi. Organizacją zarządzającą certyfikatem ekologicznym Zielona Flaga w Polsce jest Fundacja dla Edukacji Ekologicznej.
Eco-Schools to program edukacji i aktywności ekologicznej, w który włączyło się ponad 1000 szkół z całej Polski.
Sukces, którego doświadczamy, to zasługa całej społeczności przedszkola, a także naszych sympatyków i instytucji współpracujących z nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez wspólne zaangażowanie, czynny udział w podejmowanych przez nas przedsięwzięciach przyczynili się do naszego zwycięstwa.

Szczególne podziękowania kierujemy do koordynatora programu EkoSzkoły realizowanego w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2017/2018 – Eli Omelianiuk, której rzetelna i efektywna praca dotycząca koordynacji i opisania wszystkich podejmowanych przez przedszkole działań ekologicznych przyczyniła się do otrzymania tej prestiżowej nagrody.

Przygotowała: Małgorzata Saadoon