Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas związany z tradycjami, zwyczajami, obrzędami religijnymi i ludowymi, które kultywujemy w naszym przedszkolu. Dzieci z grupy IX wraz ze swoimi paniami postanowiły przygotować jasełkowe przedstawienie pod hasłem „Śpiewajmy Maleńkiemu”. W związku z tym wcieliły się w role Matki Boskiej, Józefa, królów, pasterzy i aniołków i w przepięknie przygotowanej scenografii zaprezentowały swoim rodzicom jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci recytowały swoje role i śpiewały kolędy polskie i prawosławne oraz pastorałki. Na zakończenie złożyły rodzicom życzenia świąteczne i wręczyły własnoręcznie przygotowane upominki – pierniczki i pocztówki świąteczne. Występy dostarczyły wiele radości i emocji, zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Przygotowały nauczycielki: Barbara Markiewicz, Lucyna Stawarz

Kliknij na filmiki

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje