Kreatywność to jedna z najbardziej przydatnych nam cech. Nie tylko bowiem pomaga w radzeniu sobie z trudnościami. Osoby twórcze, które myślą w sposób nieszablonowy, zwykle też łatwo dostosowują się do nowych okoliczności i są odważne w działaniu. Zdolność do kreatywnego myślenia to cecha nabyta, a nie wrodzona. Trzeba ją zatem w dziecku stale rozwijać i najlepiej to robić już od najmłodszych lat. Dzieci pełne są pozytywnej energii, mają 100 pomysłów na minutę, potrafią stworzyć coś z niczego. Sześciolatki wspaniale się bawiły tworząc samodzielnie modele grzybów z masy papierowej wykorzystując technikę ,,papiermarche’’. Po wysuszeniu swych wytworów pięknie pomalowały je farbami plakatowymi tworząc leśną ekspozycję. Zabawa dostarczyła dzieciom dużo radości i bardzo je zaktywizowała do działania.

Przygotowała: Lucyna Stawarz