Święto Pluszowego Misia jest szczególnie przyjazne dla naszych wychowanków i jego świętowanie wywołuje wśród dzieci pozytywne emocje. Dlatego też postanowiliśmy połączyć je z utrwaleniem uzyskanym przez dzieci wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy, wykorzystując do tego maskotkę pluszowego misia. Dzieci odgrywały różne tematyczne scenki ze swoimi ulubionymi i kochanymi misiami. Wspólnie wymyślały scenki i dialogi, co jednocześnie rozwijało ich umiejętności komunikowania się w różnych niecodziennych sytuacjach. Dzieci uczyły się bandażowania poszkodowanego misia ze zranioną łapką i skręconą kostką oceniając sytuacje i sposób zachowania się w trakcie udzielania pierwszej pomocy, między innymi jak należy korzystać z telefonów alarmowych, w sytuacjach krytycznych. Przy okazji rozwijały swoje umiejętności z zakresu publicznego przedstawiania się. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem wierszy i opowiadań o przygodach niedźwiadków. W tym dniu przygotowano wiele innych atrakcji: zabawy ruchowe z misiami, konkursy i zabawy taneczne. Obchody Święta Pluszowego Misia wywołały u dzieci wiele uśmiechów i radości.

Przygotowały: Anna Sacharczuk, Alina Lipczyńska, Ewa Anchimiuk, Joanna Suchodoła