Ostatni tydzień przed świętami bożonarodzeniowymi był w grupie V bardzo gorący i pracowity. Dzieci chętnie słuchały kolęd i piosenek o Mikołaju, ,,pisały’’ list do św.Mikołaja – po prostu rysowały prezenty, którymi chciały być obdarowane przez niego. Codziennie wykonywały ozdoby choinkowe. Były to pawie oczka, ozdoby przestrzenne- koszyczki, bombki, aniołki oraz różnorodne łańcuchy. Wielką frajdę sprawiało dzieciom mierzenie łańcuchów i określanie ich długości. Oczywiście wybierano najdłuższy. Własnoręcznie wykonane ozdoby dzieci wykorzystały do ubrania naturalnych gałęzi świerkowych, które umieściły w dużym dzbanie. Zapach drzewa świerkowego unosił się po całej sali. Pozostałe ozdoby dzieci wykorzystały do tworzenia stroików, które zabrały do domu, aby były dekoracją świątecznego stołu. Wszyscy zadbaliśmy o to, aby w naszej sali zrobiło się nastrojowo i świątecznie. Wspólnie ubraliśmy choinkę i stworzyliśmy kąciki tematyczne .
W przedświąteczny nastrój wprowadził dzieci spektakl,,Daroha u Betlejem”, który obejrzały wraz z dziećmi grupy III i IV w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej. Spektakl wystawił teatr: Czrevo
Serdecznie dziękujemy rodzicom Michaliny za obdarowanie naszej grupy pachnącymi świerkowymi gałązkami.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !
Nauczycielki grupy V

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje