8. XII. 2018 r. 5-latki z grupy VIII Przedszkola Nr 5 w Hajnówce wraz ze swoimi rodzicami wyjechały na wycieczkę do Majątku Howieny.
Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu realizowanego w grupie „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska.
W Pomigaczach, gdzie mieści się Wioska Świętego Mikołaja na dzieci czekało wiele atrakcji np.
– zwiedzanie Mini ZOO;
– pobyt w Chacie Mikołaja;
– warsztaty artystyczne w Pracowni Elfów;
– pisanie listów do Świętego Mikołaja;
– wizyta na poczcie Mikołaja i wysyłanie listów;
– spotkanie ze Świętym Mikołajem.
Na zakończenie wspólnych zajęć i zabaw dzieci otrzymały na pamiątkę Certyfikaty Honorowego Gościa a Mikołaj wręczył „grzecznym dzieciom” prezenty (przygotowane wcześniej przez rodziców).
Wizytę zakończyliśmy pysznym obiadem w restauracji Howieny.
Dziękuję serdecznie za wspólnie spędzony czas, w miłej i cudownie rodzinnej atmosferze. Pobyt okazał się niezwykle atrakcyjny i utrzymany w magicznym klimacie.
Mam nadzieję, iż dzięki nam, nauczycielkom i autorkom projektu I. Zaniewskiej-Ciep, E. Anchimiuk udało się odkryć niezwykle magiczne miejsce na mapie naszego regionu – Podlasia.

Organizatorka wycieczki: mgr Aniela Kot