W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Moje miasto i okolica- śladami polskiej historii i kultury” dnia 27.listopada odbyło się spotkanie z twórcą książek o żubrze Pompiku- Tomaszem Samojlikiem i jego żoną Justyną. Tematem spotkanie było wspólne wykonanie picturebooków. Na początek dzieci wraz z rodzicami zostali zapoznani z wyglądem takich książek. Pani Justyna zapoznała wszystkich z propozycjami Herve Tulleta- francuskiego autora interaktywnych książek dla dzieci, które rozwijają wyobraźnię i prowokują do aktywności twórczej. Następnie dzieci brały udział w szeregu zabaw ruchowych zainspirowanych ilustracjami z książek Herve Tulleta. Wykonały własne ilustracje wykorzystując farby plakatowe. Zafascynowane książką „Turlututu” tworzyły swojego bohatera. Pan Tomasz Samojlik zaprezentował dzieciom i rodzicom swoją książkę, wydaną w formie picturebooka. To reporello- książka harmonijkowa, którą można rozłożyć na długość 4 metrów, lub oglądać w sposób zwyczajny odwracając kartki. Książka bardzo spodobała się dzieciom. Wspólnie z panem Tomaszem zaangażowały się w poszukiwanie liska ukrywającego się na każdej z ilustracji. Na koniec zajęć pan Tomasz zaprosił wszystkich do zabawy ruchowej „Ogon lisa”. Śmiechu było co nie miara. Serdecznie dziękujemy pani Justynie i Tomaszowi Samojlikom za poświęcony czas i niezapomniane spotkanie. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom MBP za udostepnienie miejsca i współpracę.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep