20 listopada przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o Prawach Dziecka, której strażnikiem na świecie jest UNICEF, a symbolem tej organizacji jest kolor niebieski. Dlatego też 20 listopada grupa IV przyjęła zaproszenie grupy V z Przedszkola Nr 1 w Hajnówce i wspólnie świętowały ten wyjątkowy dzień. W trakcie licznych zabaw dydaktycznych, ruchowych oraz działań plastycznych przedszkolaki odbyły niezwykłą podróż do Królestwa Dzieci. Przypominały, utrwalały swoje prawa, nazywały i wyrażały swoje uczucia a także stany emocjonalne oraz uczyły się metod niekonwencjonalnego rozwiązywania konfliktów. Wszystkie zabawy sprzyjały wspólnej integracji. Zabawa była przednia, więc liczymy na kolejne wspólne przedsięwzięcia z naszymi przyjaciółmi z Przedszkola Nr 1.

Przygotowały: K. Litwiniec – Burnecka i J. Suchodoła