Ogólne cele katechetyczne:
-Poznanie prawdy, że zmartwychwstały Jezus jest obecny wśród nas.
– Kształtowanie postawy wdzięczności za obecność Jezusa wśród ludzi.
Cele szczegółowe
– Dziecko umie na podstawie różnych ilustracji wymieni sytuacje , w których obecny jest Jezus
-Wyraża wdzięczność Jezusowi za Jego obecność wśród nas
Święta Wielkanocne są bardzo radosne, ponieważ cieszymy się zmartwychwstaniem Jezusa, który pokonał śmierć.
W kościele przypomina nam o tym wydarzeniu pusty grób, figura zmartwychwstałego Jezusa, a także duża świeca zwana paschałem.
Zmartwychwstały Jezus jest z nami zawsze. Obiecał to swoim uczniom „Oto jestem z wami po wszystkie dni, aż do skończenia świata”
Jezus obiecał swoim uczniom, że nie zostawi ich samych, że będzie z nimi do końca świata. Pan Jezus kocha każdego z nas, chociaż Go nie widzimy. Gdy Jezus przebywał ze swoimi uczniami, mówił, że jest zawsze tam, gdzie ludzie gromadzą się w Jego Imię.
       „Bo gdzie dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”.
Gdy gromadzimy się na Mszy Świętej, gdy poznajemy Jezusa na katechezie, gdy się modlimy do Niego, On jest wśród nas, bo tak nam obiecał. Tak bardzo nas kocha, że jest zawsze z nami.
Żywy Jezus mieszka w kościele w Tabernakulum. Jest obecny pod postacią białego chleba, który nazywamy Hostią, podczas Mszy Świętej staje się prawdziwym Ciałem Jezusa. Ludzie spożywają ten Chleb, aby mieli siłę być coraz lepszymi. Dzieci również będziecie mogli przyjąć Jezusa pod postacią chleba w dniu Pierwszej Komunii Świętej, ale to dopiero w klasie trzeciej.

Przygotowała: Halina Marzec