Ogólne cele katechetyczne:
– Poznanie prawdy o zmartwychwstaniu Jezusa.
-Kształtowanie postawy radości ze zmartwychwstania Jezusa.
  Cele szczegółowe:
Wiedza
– Dziecko potrafi wyjaśnić słowo” Alleluja”
– Potrafi swoimi słowami opowiedzieć o zmartwychwstaniu Jezusa.
Umiejętności
– Dziecko umie zaśpiewać piosenkę
Postawy
Dziecko wyraża postawę radości poprzez śpiew i zabawę
-Wyraża pragnienie spotkania się z Jezusem zmartwychwstałym na Mszy Świętej.
 Na naszym ostatnim spotkaniu mówiliśmy o tym ,że dobry Jezus spoczywa w grobie.Ale Jezus nie został w grobie na zawsze .Po trzech dniach powstał z niego, to znaczy wyszedł z grobu żywy i nigdy już nie umrze.Będzie żył na wieki,czyli zawsze.Jezus jest znowu pośród nas,ponieważ bardzo nas kocha.Ludzie bardzo uroczyście obchodzą Zmartwychwstanie Jezusa, bo są to najważniejsze święta chrześcijańskie.Pierwsze do grobu wczesnym rankiem trzeciego dnia po śmierci Jezusa, przyszły Maria Magdalena i druga Maria i zobaczyły, że grób jest pusty i kamień został odsunięty.Anioł powiedział im,że Jezus zmartwychwstał i pobiegły o tym oznajmić uczniom.W kościele przed czytaniem Ewangelii,czyli opowieści o życiu,nauce,czynach,męce i zmartwychwstaniu Jezusa słyszymy śpiew „alleluja”, jest to okrzyk radości.Gdy śpiewamy „alleluja”,chwalimy Jezusa i dziękujemy Mu za Jego miłość.

Nauka piosenki z gestami” Bóg nie umarł”:

Bóg nie umarł,Jezus żyje x3     DA7
               /dzieci najpierw kiwają palcem, a następnie wskazują nim w górę/
                          Daj mu ręce swe                      A e
                             /dzieci klaszczą w dłonie/
                           Daj mu swe nogi                      A e
                             /dzieci tupią nogami/
                           Daj mu serce swe                      A e
                  /dzieci uderzają lekko pięścią w swoje serce, naśladując jego bicie/
                           On zawsze z nami jest.            A7  D
                              /dzieci radośnie podskakują/
Wszyscy ludzie ,którzy wierzą w Jezusa i kochają Go, cieszą się z Jego zmartwychwstania, My również cieszymy się, że Jezus powstał z martwych, dlatego dajemy temu wyraz w piosence.

Przygotowała: Halina Marzec