Czterolatki z grupy siódmej bardzo radośnie powitały nową porę roku. Wszystkim zabawom towarzyszyła Kukła  Marzanna – symbol odchodzącej zimy. Dzieci tańczyły i śpiewały, recytowały wiersze, bawiły się wykorzystując  Wiatrak  Matematyczny,  przybory gimnastyczne. Przedszkolaki ćwiczyły swoją sprawność , naśladując żabie skoki, rzuty do celu. Było gwarno i radośnie. Żegnając zimę, spacerowały wokół budynku przedszkola.

Przygotowały: Lucyna Stawarz i Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć: Pierwsze  sześć  zdjęć przedstawia dzieci bawiące się w wiosenne zabawy z Wiatrakiem matematycznym, a następne  tańczące dzieci . Na kolejnych widać maszerujące dzieci, a jedno z nich niesie kwiat. Następnie dzieci tańczą przy wiosennej muzyce z kukłą Marzanną. Potem na czterech kolejnych zdjęciach widać dzieci wykonujące żabie skoki. Dalej widać dzieci śpiewające i zarazem ilustrujące treść piosenki oraz maszerujące przy piosence. Na kolejnych widać przedszkolaki spacerujące wokół budynku przedszkola z kukłą Marzanną i żegnające zimę. Ostatnie zdjęcia przedstawiają zielony ogródek na parapecie , o który pieczołowicie dbają i kwiatowe rabatki z papieru, samodzielnie przez dzieci wykonane, dekorujące salę.