Zbliżają się Święta Wielkanocne. W naszych domach trwa radosna krzątanina związana z przygotowaniami do wspólnego świętowania. Dzieci przygotowują kolorowe pisanki, wiosenne optymistyczne dekoracje. Czy dla wszystkich ten okres będzie równie radosny? Jest wiele osób samotnych, chorych dla których ten czas jest szczególnie trudny .

Przedszkolaki z grupy dziewiątej przygotowały pocztówki z życzeniami świątecznymi dla osób starszych przebywających w Domu Opieki Społecznej ,,Rokitnik” w Białowieży. Kolorowe kartki z wielkanocnymi symbolami i życzeniami świątecznymi od dzieci, zostały przekazane na ręce dwojga Pensjonariuszy z Rokitnika.  Zostaną one rozdane wszystkim osobom starszym, samotnym podczas wielkanocnego śniadania.

Sześciolatki zawsze starają się pamiętać o innych i tym gestem sprawić przyjemność w okresie Świąt Wielkanocnych wszystkim potrzebującym wsparcia i otuchy…

Opracowanie: Dorota Jurczuk i Beata Sakowska

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych sześciu zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach i przygotowują karki świąteczne. Następne zdjęcie  przedstawia grupę dzieci prezentujących wykonane widokówki. Na następnych  trzech zdjęciach nauczycielka przekazuje kartki świąteczne mieszkańcom DPS w Białowieży. Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają dzieci wykonujące karki. Ostatnie zdjęcie przedstawia przekazanie kartek osobom z Domu Opieki.