Kilka dni temu trzylatki z grupy pierwszej świętowały pierwszy dzień wiosny. Uważnie słuchając wiersza dowiedziały się w jaki sposób przybyła do nas wiosna. Okazało się, że wcale nie była to kareta. Maluszki doskonale poradziły sobie z segregowaniem i wymienianiem wszystkich oznak wiosny. Wiele radości sprawił dzieciom wiosenny taniec z apaszkami. Świetnie liczyły wszystkie kwiaty i siedzące na nich motyle. Miały okazję zamienić się w skaczące żabki, szukające żab bociany a nawet turlały się jak pisanki. Na zakończenie drużyna odchodzącej zimy i przybyłej wiosny przeciągały linę. Ach ile było emocji. Przepiękna tego dnia pogoda nie była w stanie utrzymać nas na długo w sali.

Przygotowała: K. Litwiniec – Burnecka

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widać dzieci słuchające wiersza ilustrowanego przez nauczycielkę. Drugie zdjęcie wykonane zostało dzieciom w trakcie zabawy ortofonicznej podczas której dzieci naśladowały szumiące drzewa. Na trzecim zdjęciu widoczna jest siedząca dziewczynka i chłopiec układający obrazki do odpowiedniej obręczy z porą roku. Trzy kolejne zdjęcia wykonane zostały dzieciom i nauczycielce w trakcie zabawy tanecznej z kolorowymi apaszkami. Na dwóch następnych zdjęciach widać chłopca i dziewczynkę podczas zabawy matematycznej liczących umieszczone na tablicy magnetycznej sylwety kwiatów oraz motyli. Trzy kolejne zdjęcia ukazują dzieci i nauczycielkę podczas zabaw ruchowych. Trzy ostatnie zdjęcia wykonane zostały dzieciom i nauczycielce podczas zabawy sprawnościowej – przeciągania liny.