Z okazji Dnia Wody dzieci z grupy czwartej przyszły ubrane na niebiesko. Brały udział w zabawach ruchowych, muzycznych, sensorycznych i oddechowych. Aktywność dzieci była skupiona wokół tematu o wodzie. Pani logopeda przeczytała książeczkę „Kto się kryje w wodzie?”, rozbudzając ciekawość dzieci życiem wodnych zwierząt. Przedszkolaki samodzielnie wykonały dmuchajkę logopedyczną, butelkę sensoryczną. Poznały zjawisko obiegu wody w przyrodzie na podstawie przygotowanej tablicy tematycznej. Wyławiały sitkiem skarby zanurzone w wodzie, rzucały piłeczką do środka figur geometrycznych, zbijały kręgle. Radości było co nie miara. Ten dzień zostanie w pamięci dzieci na długo…

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, K. Łysakowska

Opis galerii zdjęć: Na trzech pierwszych zdjęciach dzieci siedzą w kole na dywanie i rozmawiają o roli wody w przyrodzie. Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają zabawę zręcznościową, podczas której dzieci wyławiają za pomocą sitka zanurzone w wodzie skarby. Następne trzy zdjęcia ukazują dzieci siedzące przy pani logopedzie, która czyta dzieciom książeczkę pt. „Kto się kryje w wodzie?”. Na kolejnych dwóch zdjęciach dzieci tańczą w kole. Kolejne cztery zdjęcia przedstawiają udział dzieci w zabawie zręcznościowej polegającej na zbijaniu kręgli. Następnie dzieci siedzą przy stolikach i wsypują do pustych butelek różnorodny materiał (cekiny, guziki, groch, fasola, kamyki, itp.) Potem na dywanie w kole bawią się tymi butelkami: podnoszą, podrzucają, trzęsą. Kolejne trzy zdjęcia ukazują zabawę polegającą na trafieniu piłeczką w środek figur geometrycznych zanurzonych w wodzie. Następnie dzieci układają na podłodzie napis: WODA, używając do tego gum gimnastycznych Thata Bam. Na koniec dzieci pozują całą grupą do zdjęć przed ułożonym napisem.