Dzieci z grupy czwartej chętnie podejmują się wszelkiego rodzaju zabaw z wykorzystaniem nowych sprzętów i technologii. Dlatego Dzień Nowych Technologii świętowały od rana aż do podwieczorku. Zajęcia zaczęły od zabaw z wykorzystaniem robota Codey Rocky. Urządzenie to sterowane jest przez specjalną aplikację zainstalowaną w tablecie MakeBlock. Robot poruszał się tak jak dzieci chciały, dodając przy okazji różne elementy, np. przyśpieszenie, wiatrak, czy okazywanie emocji (radość, smutek, złość). Kolejne zajęcia były to ćwiczenia gimnastyczne. Tu dzieci ćwiczyły z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i przeglądarki internetowej oglądając i naśladując ruchy przedstawione w filmie instruktarzowym. Po południu dzieci samodzielnie tworzyły trasę, którą robot Codey Rocky miał do pokonania. Trasę można było urozmaicać różnymi dodatkami, jak np. zmiana kolorów, dzwonek, bomba czy gwizdek. Na koniec przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny on- Line zaproponowany przez teatr Forum „Tajemniczy las”. Celem zabaw było zwrócenie uwagi dzieci na rozwój współczesnej technologii i możliwość wykorzystania tego  podczas codziennych zabaw i zajęć w przedszkolu.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu dzieci siedzą przy tablicy tematycznej. W ręku trzymają tablety, laptopy. Obok widać ozoboty i robota Codey Rocky. Na kolejnych siedmiu zdjęciach dzieci bawią się robotem Codey Rocky rysując dla niego trasę z przeszkodami. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci rysujące obrazki na tablecie, które odwzorowuje robot na swoim monitorku. Następne pięć zdjęć to ćwiczenia gimnastyczne przy tablicy interaktywnej. Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają dzieci sterujące robotem Codey Rocky. Ostatnie trzy zdjęcia ukazują dzieci siedzące na krzesełkach przed tablica interaktywną, oglądające teatrzyk on- line.