W poniedziałek obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Przedszkolaki z grupy ósmej, brały udział we wspólnych zabawach, których celem było uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin oraz konieczności jej oszczędzania. Podczas zajęć dzieci miały okazję odpowiedzieć na pytania: Dlaczego woda jest taka ważna? Gdzie możemy ją znaleźć? Jak ją szanować?  Pięciolatki uczestniczyły również w zabawach badawczych i eksperymentach z wodą, podczas których mogły się dowiedzieć jakie woda ma właściwości.

Przygotowały:  Renata Bartoszewicz,  Krystyna Kojło

Opis galerii zdjęć: Pierwsze trzy zdjęcia ukazują dzieci rozwiązujące zagadki o wodzie oraz prezentujące swoje wiadomości o niej. Na kolejnych dwóch widać dzieci biorące udział w zabawie muzyczno- ruchowej. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci uczestniczące w eksperymentach i  zabawach badawczych z wodą. Pięć zdjęć ukazuje badanie właściwości wody, rozpuszczalność różnych substancji, następne – zjawisko napięcia powierzchniowego – „doświadczenie z pieprzem”, dwa kolejne szybkość rozpuszczania barwników w zależności od temperatury wody. W dalszej kolejności doświadczenie z octem „Wulkan” oraz trzy następne, zabawę „Rozkwitające kwiaty”. Ostatnie trzy prezentują zabawę „Cukierkowa tęcza”.