3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnoprawnych, z tej okazji zaprosiliśmy do nas gości z Warsztatu Terapii Zajęciowej i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na spotkanie integracyjne „Czytaj na zdrowie -terapia bajką i wierszem”. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Czytające Przedszkola” z cyklu „Czytanie zbliża”. W spotkaniu wzięły udział gr. VIII i IX.
Podopieczni WTZ zaprezentowali przedszkolakom inscenizację wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”, którą dzieci obejrzały z wielkim zainteresowaniem. Przedstawienie było bardzo zabawne i dostarczyło dzieciom wiele radości. Uczennice ze SOSW przeczytały wszystkim zebranym bajkę terapeutyczną „O ciepłym i puchatym”, z której dzieci dowiedziały się jak ogromna jest moc miłości, którą się dzielimy. Kontynuacją bajki była zabawa integracyjna, która nas wyciszyła i wprowadziła w niezwykle ciepły nastrój. Na koniec spotkania wystąpiły dzieci z gr. IX. Dziękujemy naszym gościom za wspaniałe spotkanie, które dostarczyło nam wielu pozytywnych przeżyć.

Przygotowały: Elżbieta Sterlingow, Barbara Markiewicz, Milena Kuradczyk