Dzieci z grupy piątej spotkały się w parku z panią Ewą Moroz- Keczyńską, która przygotowała szereg zabaw edukacyjnych związanych z poszukiwaniem śladów wiosny w parku miejskim. Dzieci szukały wiosny wszystkimi pięcioma zmysłami. Nasłuchiwały głosów ptaków, innych dźwięków. Dłońmi wyczuwały wiosenny wiatr. Dotykały mchu, kory drzew. Wąchały bazie. Oczami szukały kolorów wiosny. Zebrane skarby przyrody ułożyły w pamiątkową wystawkę, którą zaniosły do przedszkola.

Okazało się, że co prawda wiosna kalendarzowa  (21 marca) i astronomiczna (20-21 marca) już są. To fenologiczna (czyli ta, o której nas informuje sama przyroda) jest bardzo, bardzo nieśmiała. Więc musimy spotkać się jeszcze raz..

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu dzieci nasłuchują odgłosów przyrody. Na drugim zdjęciu dzieci przynoszą znalezione oznaki wiosny i układają na plakacie. Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci, wśród których jedno trzyma lornetkę i obserwuje przyrodę. Na kolejnych pięciu zdjęciach dzieci biorą udział w zabawie ruchowej rozwijającej szybkość i orientację w przestrzeni. Kolejne dwa zdjęcia ukazują dzieci zgromadzone przy zebranych skarbach przyrody. Na przedostatnim zdjęciu dzieci pokazują pani Ewie znalezione, ciekawe miejsca. Na ostatnim zdjęciu dziewczynka pozuje stojąc przy rozgałęzionym drzewie.