Dzieci z utęsknieniem czekały nadejścia wiosny. Rozmawiały o tym przy każdej nadarzającej się okazji. Gdy w końcu nadszedł ten dzień- nie mogły doczekać się wspólnych zabaw i obiecanego spaceru z Marzanną- zimową panną. Zajęcia rozpoczęły od rozpoznawania wiosennych kwiatów, których nazwy dzieliły na sylaby i wyodrębniały pierwszą głoskę w słowach. Następnie same wycinały i układały z części wiosenny kwiat- żonkil na dużym formacie A3. Brały udział w zabawach ruchowych z wykorzystaniem folii bąbelkowej. Ozdabiały Marzannę- kukłę ze słomy paskami kolorowej bibuły, po czym barwnym korowodem w towarzystwie sześciolatków przeszły się ulicami miasta skandując hasła żegnające zimę i witające wiosnę. Niestety zaczął padać drobny śnieg i dzieci zmuszone były wrócić do przedszkola. Tu obejrzały jeszcze relację na żywo „ Powitanie wiosny z Teddy Eddy”, podczas której rozpoznawały i wskazywały kolory w języku angielskim, tańczyły i brały udział w zabawach ruchowych proponowanych przez misia.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na trzech pierwszych zdjęciach dzieci siedzą na dywanie i wskazują ilustracje wiosennych kwiatów. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci wykonujące prace plastyczne. Następnie widać zabawy ruchowe z wykorzystaniem folii bąbelkowej. Na kolejnych trzech zdjęciach dzieci ozdabiają Marzannę paskami kolorowej bibuły. Następnie idą z Marzanną ulicami miasta. Ustawiają Marzannę na placu przedszkola stojąc wokół niej w kole. Następnie dwie grupy dzieci pozują do zdjęcia z Marzanną. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące na dywanie i oglądające na żywo relację „Powitanie wiosny z Teddy Eddy”. Na ostatnim zdjęciu dzieci pozują do zdjęcia przy tablicy, na której widać samodzielnie wykonane słońce z odrysowanych i wyciętych dłoni dzieci.