W piątek, pięciolatki z grupy ósmej wesoło witały nadchodzącą wiosnę. Z utęsknieniem czekały jej nadejścia, codziennie obserwując pogodę i przyrodę. Wprawdzie za oknem jeszcze delikatnie prószył śnieg, ale w sali podczas wiosennych zabaw nie brakowało ciepła, zieleni, kolorów i kwiatów. Dzieci piosenkami, zabawami i konkursami witały tę najpiękniejszą porę roku. Chętnie rozwiązywały zagadki i rozpoznawały nagrane odgłosy. Były też wiosenne tańce, zabawy rytmiczne i zadania do wykonania. Pięciolatki miały okazję wykazać się znajomością wiedzy o nadchodzącej porze roku, podczas rozwiązywania zagadek i wykonywania zadań dotyczących nie tylko wiosny, ale i innych pór roku. Przyjście wiosny jest doskonałą okazją do poznania, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom!

Przygotowały:  Renata Bartoszewicz,  Krystyna Kojło

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu dzieci dopasowują symbole pogody do podpisów pór roku. Na czterech kolejnych przyporządkowują porom roku odpowiednie obrazki i przedmioty. Następne cztery zdjęcia przedstawiają w kolejności – dwa pierwsze wiosenne tańce, dwa kolejne – zabawy ruchowe. Kolejne zdjęcie prezentuje zabawę z elementem współzawodnictwa w przeciąganie liny. Na trzech następnych widać dzieci rozwiązujące zagadki o wiośnie i zabawę „prawda-fałsz”. Ostatnie trzy zdjęcia ukazują  dzieci wykonujące pracę plastyczną oraz prezentujące swoje wytwory.