W ramach profilaktycznych zajęć logopedycznych dzieci z grupy VI 16.03.2021r. poznały sympatycznego chłopca Pucia. Niektóre  dzieci znały bohatera książki Pucio – uczy się mówić Mart Galewskiej Kustry. Przedszkolaki  poznały rodzinę głównego bohatera oraz odwiedziły  jego piękne mieszkanie. Dzieci w trakcie zajęć korzystały z gry edukacyjnej Pucio – gdzie to położyć , ćwicząc przy tym wyobraźnie przestrzenną, rozumienie położenia przedmiotów względem siebie. W trakcie zajęć dzieci utrwalały wyrazy dźwiękonaśladowcze, ćwiczyły aparat mowy, utrwalały wymowę trudnych słów. To była pierwsza wizyta przedszkolaków u Pucia, ale z pewnością nie ostatnia.

Przygotowała: Logopeda Katarzyna Łysakowska

Galeria zdjęć: Na zdjęciach dzieci wraz z logopedą siedzą w kręgu na piankowej macie. Logopeda pokazuj dzieciom maskotkę Pucia, trzyma w rękach książkę i przekazuje dzieciom informacje na temat bohaterów książki. Dzieci dyskutują z nauczycielem. Następnie logopeda pokazuje dzieciom grę edukacyjną (4 – plansze przedstawiające pomieszczenia kuchnia, łazienka, salon, przedpokój) – dzieci układają na plansze odpowiednie kartoniki – przedmioty pasujące do danego pomieszczenia.