Od kilku miesięcy w naszym przedszkolu trwała akcja zbierania nakrętek na rzecz Kubusia Suchodoły cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Udało się w sumie zebrać ponad 200 kg nakrętek!

Kochani rodzice bardzo cieszy nas to, że zawsze tak chętnie uczestniczycie
w inicjatywach podejmowanych przez przedszkole, że zawsze możemy liczyć na Was i Wasze wspaniałe dzieci. Postawa niesienia pomocy potrzebującym, którą wpajacie Waszym pociechom zaowocuje w przyszłości. Akcja z całą pewnością przyczyniła się do uwrażliwienia dzieci na drugiego człowieka jak również do większej świadomości w zakresie niesienia bezinteresownej pomocy innym. Serdeczne podziękowania kierujemy do p. Anity Szmydt jednej z wolontariuszek Drużyny Kubusia, to dzięki jej zaangażowaniu udało się przewieść i bezpiecznie dostarczyć nakrętki do magazynu. Dziękujemy również dzieciom i wychowawczyni z grupy IV za wsparcie nas w przekazaniu i dźwiganiu niejednokrotnie ciężkich worków pełnych nakrętek.

Przygotowały: K. Łysakowska, K. Litwiniec – Burnecka

Opis galerii zdjęć: Na dwóch pierwszych zdjęciach wykonanych na terenie podwórka przedszkolnego widać dzieci wraz z nauczycielkami noszące worki z nakrętkami, na trzech kolejnych zdjęciach widać dzieci podające worki z nakrętkami pani Anicie, która następnie wkłada je do samochodu. Ostatnie zdjęcie wykonane zostało dzieciom i pani Anicie na tle samochodu wypełnionego po brzegi workami pełnymi nakrętek.