Dzieci z grupy czwartej realizowały blok tematyczny o przedsiębiorczości. Rozpoznawały modele monet i banknotów. Poszerzyły zakres słownictwa biernego i czynnego o nowe słowa: bankomat, karta płatnicza, przelew, wykonane własnym sumptem. Dzieci brały udział w zabawach z wykorzystaniem pieniędzy: bawiły się w sklep, grały w euro biznes. Poznały, na czym polega praca kucharki, nauczycielki i intendenta przedszkolnego. Po przeprowadzonych rozmowach wyrobiły własny pogląd o potrzebie i ważności każdego zawodu. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały skarbonki, portmonetki, karty płatnicze a także pracę pobudzającą wyobraźnię „Gdyby pieniądze rosły na drzewach”. Uczyły się tworzyć na tablicy wyrazy, tematycznie związane ze słowem: pieniądze. Temat o przedsiębiorczości miał na celu wprowadzenie dzieci w świat finansów, zachęcić do oszczędzania pieniędzy i docenić wartość pracy oraz pieniądza.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych sześciu zdjęciach dzieci siedzą na dywanie i grają w grę edukacyjną „Euro biznes”. Na kolejnych zdjęciach chłopiec zaczepia na sznurek banknoty o konkretnych nominałach według wzoru. Na następnych zdjęciach dzieci przeprowadzają rozmowę z pracownikami przedszkola: najpierw z paniami kucharkami a następnie z panią intendentką. Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają sposób wykonania portmonetki. Następnie dzieci siedzą na dywanie i kolejno zaczepiają na tablicę litery tworzące konkretne słowa związane tematycznie z pieniędzmi. Ostatnie dwa zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące przy stolikach, pracujące w kartach pracy.