W ramach profilaktycznych zajęć logopedycznych 8 marca grupa I wybrała się wraz z bohaterem książki Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych autorstwa Marty Galewskiej – Kustry na spacer do parku. Zajęcia przeprowadzone przez logopedę miały na celu pracę nad usprawnieniem aparatu mowy. Poprzez zabawy dźwiękonaśladowcze dzieci poznawały dźwięki z otocznia ćwicząc przy tym słuch fonemowy i percepcje słuchową. Na zajęciach wykorzystano metodę ćwiczeń czytania wyrazów dźwiękonaśladowczych ( z wykorzystaniem elementów globalnego czytania) stymulując przy tym ogólny rozwój poznawczy. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych zabawach, polubiły Pucia i jego sympatyczną rodzinę.

Przygotowała: K. Łysakowska – logopeda

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu logopeda i dzieci siedzą na podłodze, nauczyciel zapoznaje dzieci z książką Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych autorstwa Marty Galewskiej – Kustry. Na drugim zdjęciu logopeda czyta dzieciom fragment w/w książki zapoznaje dzieci z głównym bohaterem książki Puciem. Na trzecim zdjęciu dzieci uczestniczą w zabawie dźwiękonaśladowczej, przy pomocy ilustracji rozpoznają dźwięki z otoczenia – ulicy . Kolejne cztery zdjęcia przedstawiają dzieci, które wspólnie z nauczycielem układają puzzle w kształcie drzewa. Powtarzają wyrazy i opowiadają o zwierzętach umieszczonych na układance. Dwa ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci i nauczyciela spacerujących w rytm rymowanki po sali.