Hulający wiatr za oknami podziałał na wyobraźnię dzieci i sprawił, że postanowiliśmy pogłębić wiedzę na temat powietrza. Razem z Panią Krysią przygotowaliśmy zabawy badawcze, które pomogły nam poznać właściwości powietrza. Podczas pierwszej zabawy energicznie machaliśmy rękoma w stronę otwartych worków. W ten sposób udało nam je złapać! Do naszych eksperymentów wykorzystaliśmy również folię malarską, a nawet suszarkę – wtedy worki pofrunęły naprawę wysoko. Dzień zleciał nam tak, jak to lubimy najbardziej – na zabawie połączonej z poznawaniem świata.

Przygotowały: Krystyna Kojło, Renata Bartoszewicz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu dzieci dostają słomki i  dmuchają w kubeczki z wodą (wiatr robiony z oddechów robi bąbelki w kubku z wodą). kolejne zdjęcia przedstawiają zabawa w łapanie powietrza. Na dwóch następnych zdjęcia widać jak mocny podmuch powietrz z suszarki unosi worek bardzo wysoko. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci w kręgu, które trzymają folię malarską i za pomocą ruchu rąk wprowadzają powietrze w ruch.