Ósmego marca dzieci z grupy czwartej świętowały Dzień Kobiet. Z okazji tego święta chłopcy złożyli dziewczynkom serdeczne życzenia a pani zaprosiła wszystkich do udziału w przygotowanych zabawach.  Były tańce, zabawy z chustą animacyjną, rozpoznawanie emocji i rozmowa na temat szacunku wobec siebie. Chłopcy wręczali dziewczynkom papierowe kwiatki opisując, co się im kojarzy z wybranym kolorem. Dziewczynki pokonywały tor przeszkód ułożony ze ścieżki sensorycznej i chłopców. Dzień Kobiet zbiegł się z urodzinami Agatki, dzięki czemu zabawy zakończyły się słodkim poczęstunkiem przy wspólnym stole.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu grupa dzieci stoi przed tablicą tematyczną pozując do zdjęcia. Na drugim zdjęciu dzieci siedzą na dywanie, dziewczynka w środku ma na głowie koronę a na kolanach trzyma wykonane z mamą ciasto dla dzieci. Następnie dzieci degustują pokrojone na talerzykach ciasto. Na kolejnych trzech zdjęciach dzieci siedzą na dywanie i rozpoznają emocje na podstawie rozsypanych ilustracji. Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na następnych pięciu zdjęciach dziewczynki pokonują tor przeszkód zbudowany z sensorycznych poduszek pomiędzy którymi leżą chłopcy. Następne pięć zdjęć to tańce do muzyki przedszkolnej. Dzieci tańczą w parach, chłopcy klęczą a dziewczynki tańczą dookoła nich. Na kolejnych sześciu zdjęciach chłopcy wybierają papierowe kwiatki, opisują co im się z nimi kojarzy i wręczają je wybranym dziewczynkom. Na kolejnym zdjęciu chłopcy częstują dziewczynki galaretkami. Na kolejnym dziewczynki konsumują słodycze i pozują do zdjęcia. Przedostatnie zdjęcie przedstawia słodki poczęstunek przy wspólnym stole. Na ostatnim zdjęciu cztery dziewczynki trzymają w ręku dyplomy „Super dziewczynki” i uśmiechają się.