Z racji tego że zawitało do nas przedwiośnie, postanowiliśmy wziąć pod lupę pogodę – a dokładniej jeden z jeden elementów, czyli wiatr. Na zajęciach plastycznych dokonaliśmy rewolucji artystycznej. Często malujemy, wycinamy, rysujemy. Tym razem również postanowiliśmy dać upust naszej kreatywności, ale w nieszablonowy sposób. Z użyciem żelazka oraz kalki ołówkowej wypróbowaliśmy metodę zwaną kalkografią. Dzieci, mając w głowie pląsy wiatru, układały włóczę według własnej wyobraźni. Efekty ich pracy można podziwiać na załączonych fotografiach.

Przygotowała: Krystyna Kojło

Opis galerii zdjęć:
Na pierwszych pięciu zdjęciach dzieci układają na kartkach różne kształty z nici i włóczki. Na kolejnych zdjęciach na ułożone przez siebie wzory kładą kalkę ołówkową, potem kartkę papieru i przyprasowują to żelazkiem.