Przedwiośnie to najlepszy czas, aby pomyśleć o swoim zdrowiu. W tym celu postanowiliśmy zamienić cebulkę w szczypiorek i posiać rzeżuchę. Jak to zrobić? Najłatwiej byłoby użyć czarodziejskiego zaklęcia: “Bim sala bim!” My jednak nie pójdziemy na “łatwiznę”. Zabraliśmy się do pracy! Po zasianiu posadzeniu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrody.  Dzieci muszą pamiętać o ich podlewaniu oraz obserwować ich  wzrost. Kiedy wyrosną będą źródłem witamin na kanapkach. Teraz wystarczy cierpliwa pielęgnacja, a resztę czarów dopełni słońce. Jednocześnie jedną cebulkę będziemy hodować w szafie, aby sprawdzić jak bardzo światło słoneczne, a w zasadzie jego brak wpłynie na rozwój szczypiorku.

Przygotowała: Krystyna Kojło, Renata Bartoszewicz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu dziewczynka stoi przy stole i wsypuje do małej doniczki ziemię. Na kolejnych trzech zdjęciach dzieci podlewają posadzone do doniczek cebule. Następne dwa zdjęcia przedstawiają dzieci, które wkładają do plastikowych pudełek i kubeczków białą watę. Następnie podlewają ją i wsypują nasionka rzeżuchy. Ostatnie dwa zdjęcia przedstawiają wygląd kącika przyrody na parapecie.