Wszystkie dzieci lubią zabawy w teatr – to świetny sposób aby zachęcić je do  odkrywania sztuki. Teatr rozwija, bawi i uczy. Zabawy teatralne w przedszkolu doskonalą aparat mowy, pobudzają kreatywność, uczą relacji społecznych, ośmielają do podejmowania aktywności na tle grupy. Nie tylko wspierają  rozwój intelektualny czy  pomagają w kształtowaniu charakteru i osobowości ale również dają możliwość wyrażania się w różnych formach ekspresji: w mowie, ruchu, geście, rysunku, śpiewie.  Zabawy w teatr rozwijają  spostrzegawczość i pamięć, uczą   także cierpliwości oraz panowania nad swoimi emocjami, wyzwalają ogromną aktywność własną w zakresie tworzenia własnych tekstów, fabuły i przedstawień.  Pięciolatki z grupy ósmej w ramach realizowanej tematyki, poszerzały wiedzę i doświadczenia teatralne –  organizowały własne przedstawienia w kącikach teatralnych, wzbogacały słownictwo związane z teatrem, tworzyły kukiełki do przedstawień i wykonywały prace plastyczne. Był to czas wspaniałej zabawy, dającej wiele satysfakcji.

Przygotowały:  Renata Bartoszewicz,  Krystyna Kojło

Opis galerii zdjęć:  Pierwsze trzy zdjęcia ukazują dzieci przygotowujące kukiełki z drewnianych łyżek i  kukiełki – postacie z papieru. Kolejne zdjęcia prezentują różne formy zabaw teatralnych, w  które bawiły się dzieci, między innymi wprawki dramowe, improwizacje i inscenizacje. Następne zdjęcie przedstawia zabawy  gimnastyczne podczas których  dzieci ćwiczyły z własnoręcznie wykonanymi kukiełkami. Na dwóch kolejnych przedszkolaki słuchają bajki o smoku i  dokonują oceny zachowania występujących w niej postaci. Ostatnie zdjęcia ukazują  dzieci prezentujące swoje prace.