W ramach realizacji bloku tematycznego ,,Poznajemy fascynujący świat baśni’’, czterolatki z grupy siódmej uczestniczyły zajęciach on-line we współpracy z Biblioteką Miejską. Obejrzały teatrzyk Kamishibai pt.: ,,O smoku Wawelskim i szewcu Skubie’’ zaprezentowany przez Panie Agnieszkę i Joasię – przesympatyczne bibliotekarki z Biblioteki Miejskiej. Dzieci były także zachęcane do osobistej wizyty w Bibliotece i korzystania z bardzo bogatych zasobów bibliotecznych. Słuchanie treści książek rozwija słownictwo czynne i bierne, wyobraźnię, ciekawość poznawczą , a więc zainteresowania czytelnicze i kompetencje językowe.

Przygotowała: Lucyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widać dzieci siedzące przed tablicą interaktywną, a na ekranie bibliotekarka prezentuje upominki dla nowych ,,małych’’ czytelników. Na kolejnym zdjęciu czterolatki z zainteresowaniem słuchają przekazu bibliotekarki i uczestniczą we wspólnej konwersacji. Dalej widać teatrzyk Kamishibai, prezentowany przez panie bibliotekarki.