Wszyscy szczęśliwi posiadacze kotów wiedzą, że 17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Organizowanie takich dni w przedszkolu to świetna okazja do przybliżenia dzieciom wiedzy o kotach, ale także uwrażliwienia na potrzeby zwierząt. Dzięki obecności pani logopedy maluchy uczestniczyły w wielu zabawach rozwijających mowę a także usprawniających aparat artykulacyjny. Dzieci dowiedziały się: co lubią jeść koty, jak najczęściej spędzają swój czas oraz jak dbają o swoją higienę. Zapamiętały również, że koty nie powinny pić mleka tylko wodę. Uczestniczyły zabawach muzycznych, tanecznych i ruchowych. Był to wspaniały dzień pełen wspólnych zabaw.

Przygotowały: K. Litwiniec – Burnecka, K. Łysakowska

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widać dzieci siedzące w kręgu, po środku stoją dwie nauczycielki przebrane w stroje kotów. Drugie zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w kręgu i słuchające wiersza czytanego przez siedzącą po środku panią logopedę. Na kolejnym zdjęciu zobaczyć można siedzące dzieci obserwujące chłopca wybierającego obrazki z ulubionym pokarmem kotów. Czwarte zdjęcie wykonane zostało podczas zabawy paluszkowej – nauczycielka siedząca po środku pokazuje poszczególne ruchy, a dzieci siedzące w kręgu naśladują. Na kolejnych sześciu zdjęciach widać dzieci siedzące w kręgu i wykonujące ćwiczenia logopedyczne. Zdjęcie jedenaste przedstawia dzieci i nauczycielkę poruszającą się w kółku w trakcie zabawy muzycznej, w środku koła dziewczynka naśladuje śpiącego kota. Na dwunastym zdjęciu dzieci oglądają obrazki prezentowane przez panią logopedę i określają: gdzie ukrył się kot. Pozostałe zdjęcia wykonane zostały dzieciom podczas zabawy równoważnej w trakcie pokonywania przeszkód.