21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to przypomina o roli i miejscu języka polskiego w życiu każdego Polaka. Tego dnia dzieci z grupy VIII wzięły udział w zajęciach „Świat zwierząt egzotycznych” zajęcia logopedyczne z okazji Dnia Języka Ojczystego. Spotkanie miało na celu kształtowanie świadomości językowej małych Polaków i propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny. Poprzez aktywne uczestnictwo w tym wydarzeniu dzieci, rozwijały swoją sprawność językową i poszerzały wiedzę o języku polskim, usprawniały aparat mowy i słuch fonemowy. W ramach zajęć przedszkolaki przypomniały sobie o ważnej roli używania w codziennym życiu zwrotów grzecznościowych, wykazały się wiedzą i umiejętnościami szukając rymów oraz rozwiązując zagadki dotyczące zwierząt zamieszkujących sawannę . Z ogromnym zaangażowaniem wysłuchały wiersza „W Zoo” odpowiadały na pytania, powtarzały trudne słowa i rymowanki. Poznały autorów wierszy dla dzieci i wspólnie z logopedą wyrecytowały  a następnie śpiewały wiersz Jana Brzechwy p.t. „Na wyspach Bergamutach”.  W trakcie uroczystości dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, naśladowały zwierzęta, świetnie się przy tym bawiąc. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Przygotowały: Katarzyna Łysakowska, Dorota Jurczuk

Opis galerii zdjęć: Na dwóch pierwszych zdjęciach logopeda przebrany za tygrysa siedzi wraz z dziećmi na podłodze ,wprowadza dzieci w temat Dnia Języka Ojczystego. Następne zdjęcia przedstawiają nauczyciel który siedzi z dziećmi na podłodze, dzieci odgadują zagadki czytane przez nauczyciela i wskazują ilustracje które są odpowiedzią na zagadki. Na kolejnych dwóch fotografiach nauczyciel prowadzi trening buzi i języka,  dzieci naśladują ćwiczenia artykulacyjne. Na zdjęciu 10 -tym dzieci powtarzają za nauczycielem łamańce językowe. Na kolejnym zdjęciu  nauczyciel pokazuje karty z ukrytymi słowami, dzieci odgadują rebusy. Na kolejnych fotografiach dzieci wykonują zabawy ruchowe, nauczyciel wystukuje rytm kiedy muzyka milknie wymienia nazwy zwierząt  – dzieci mają za zadanie wcielić się w rolę wymienionego zwierzęcia. Na ostatnich zdjęciach dzieci śpiewają i tańczą w rytm piosenki „Na wyspach Bergamutach” naśladują ruchy nauczyciela.