Sześciolatki z grupy piątej dobrze wiedzą, że ich Ojczyzną jest Polska, a językiem ojczystym – język polski. 19. lutego bardzo chętnie obchodziły Dzień Języka Ojczystego z zaangażowaniem włączając się w aktywności proponowane przez nauczycielki grupy. Celem zabaw było doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem polskim, wzbogacanie zasobu słownictwa dzieci oraz prezentowanie piękna naszej mowy ojczystej. Mamy nadzieję, że był to udany i mile spędzony dzień!
Przygotowały: Zofia Kajdewicz, Barbara Dmitruk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu dzieci pozują do zdjęcia na tle napisu „Dzień Języka Ojczystego”. Następnie siedzą przed rozłożonymi obrazkami i opowiadają historyjkę obrazkową. Na kolejnym zdjęciu przedszkolaki bawią się w zabawę słowną z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na czwartym zdjęciu dzieci pracują w grupie i układają pasujące do siebie elementy. Na następnym zdjęciu dzieci siedzą w kole na dywanie i wykonują „gimnastykę buzi i języka”. Następnie znowu bawią się w zabawę słowną z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na kolejnych dwóch zdjęciach tańczą w kole. Ostatnie zdjęcie przedstawia zabawy parateatralne w wykonaniu dzieci.