Trzylatki i czterolatki z grupy II wirtualnie odwiedziły Miejską Biblioteką Publiczną w Hajnówce. Głównym celem spotkania było poznanie ciekawych książek o zwierzętach napisanych przez polskich twórców, takich jak: J. Brzechwa, J. Tuwim, W. Chotomska, St. Jachowicz, B. Supeł, J. Papuzińska, R. Piątkowska i innych. Panie Agnieszka i Asia przedstawiały książki i czytały najbardziej znane wiersze o zwierzętach. Okazało się, że niektóre z nich były znane dzieciom. Panie bibliotekarki zachęciły dzieci do osobistego przyjścia do Biblioteki i zapisanie się w szeregi młodych czytelników.

Przygotowała: Alina Lipczyńska

Opis zdjęć: Na trzech pierwszych zdjęciach widzimy dzieci siedzące przed tablicą multimedialną czekające na połączenie on-line z biblioteką, na kolejnych dwóch dzieci z zainteresowaniem słuchają i oglądają prezentowane książki, na szóstym zdjęciu Pani Agnieszka i Pani Asia przedstawiają pluszowe zwierzątka występujące w wierszach a na siódmym i ósmym zdjęciu Pani Asia czyta fragmenty wiersza o dzięciole i sroczce i zaprasza dzieci do łamańców językowych czyli ćwiczeń warg i języka.