Przedszkolaki z grupy siódmej często wykorzystują kolorowe kubeczki do wspólnych zabaw, a przy okazji uczą się podstaw kodowania. Ich wyobraźnia zmienia często kubeczki w piękne kolorowe konstrukcje. Próbowały również układać kubeczki zgodnie z podanym kodem i z wykorzystaniem maty do kodowania. Takie zabawy przyczyniają się do rozwijania u dzieci umiejętności logicznego myślenia, kształtują kreatywność, a przede wszystkim ćwiczą koncentrację uwagi, z czym wiele dzieci ma problemy. Zachęcamy również rodziców do takich zabaw z dziećmi w domu.

Przygotowała: Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych ośmiu zdjęciach dzieci przy stolikach układają piramidy z użyciem różnokolorowych kubeczków. Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci budują kompozycje zgodnie z podanym kodem. Na następnym zdjęciu dzieci układają kubeczki na macie do kodowania. Na ostatnich czterech zdjęciach przedstawione są dzieci, które konstruują wieże z jednokolorowych kubeczków siedząc na macie.