Dzieci z grupy szóstej obejrzały bajkę pt. „Mój przyjaciel Necio”. Bohaterem bajki był robot Necio, który opowiedział maluchom o tym, co wie o  Internecie, na jakie niebezpieczeństwa można się narazić. Słownik dzieci został wzbogacony o takie pojęcia jak: Internet, monitor, klawiatura, mysz komputerowa. Dzieci spróbowały swych sił w grze komputerowej necio.pl. Następnie podczas zajęć plastycznych kolorowały wizerunek robota Necia. Na zakończenie zajęć układały memo wyszukując identycznych obrazków.

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych pięciu zdjęciach dzieci siedzą przed tablicą interaktywną i oglądają bajkę „Mój przyjaciel Necio”. Na kolejnych czterech zdjęciach dzieci kolejno grają w grę interaktywną dotykając ekranu tablicy. Kolejne trzy zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące przy stolikach i kolorujące robota. Następne dwa zdjęcia prezentują powstałe prace. Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące przy stoliku i grające w memo obrazkowe.