Dzieci z grupy piątek obchodziły Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji połączyły się drogą internetową z Bibilioteką Miejską w Hajnówce. Panie bibliotekarki przedstawiły dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z Internetu posiłkując się ciekawymi książkami o tej tematyce. Przeczytały dzieciom bajkę pt. „Franklin i komputer” Paulette Bourgeois. Rozmawiały bezpośrednio z dziećmi o tym, jak często korzystają w domu z portali internetowych i ile czasu na to poświęcają. Dzieci poznały zagrożenia i konsekwencje wynikające z niewłaściwego korzystania z Internetu. Podczas zajęć przy stolikach składały w całość wycięte elementy robota Necia i przyklejały na kartkę. Podawały przykłady wykorzystywania Internetu w życiu codziennym: słuchanie muzyki, robienie zakupów, granie w gry, słuchanie bajek, oglądanie filmów, szukanie drogi, gdy się jedzie samochodem, itp. Ostatnim etapem zabaw było korzystanie z laptopów, na których panie zainstalowały grę edukacyjną necio.pl. Dzieci konstuowały pojazdy dopasowując elementy do siebie, zbierały płytki CD spadające z dużą prędkością; przechodziły labirynt zbierając po drodze komputery, grały w memo oraz kolorowały bohaterów gry.

Przygotowały: A. Jurczak, I. Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych sześciu zdjęciach dzieci siedzą na dywanie przed tablicą interaktywną i uczestniczą w bezpośrednim połączeniu on- line z paniami z biblioteki. Na kolejnych dwóch zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach i przyklejają wycięte elementy robota. Na kolejnym zdjęciu prezentowane są powstałe prace plastyczne. Następnie dzieci siedzą na dywanie i wybierają ilustracje odpowiadające konkretnym czynnościom wykonywanym z użyciem Internetu. Na ostatnich ośmiu zdjęciach dzieci siedzą przy laptopach i grają w grę edukacyjną www.necio.pl.