Przedszkolaki z grupy czwartej uwielbiają zabawy na śniegu. Codziennie proszą o spacery i wyjścia na dwór, nie zawsze jednak pogoda temu sprzyja. Dnia 03.03.21r. spotkały się przed budynkiem przedszkola z funkcjonariuszami policji. Celem spotkania było uwrażliwienie dzieci na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci podawały przykłady zabaw bezpiecznych i niebezpiecznych; wskazywały miejsca zabaw na placu przedszkolnym. Na koniec pani policjant wręczyła dzieciom broszurki i kolorowanki a w zamian przedszkolaki podziękowały wierszykiem „Jestem Zima”. Nie zabrakło też zabaw na śniegu, podczas których dzieci lepiły bałwany, rzucały się śnieżkami i tworzyły tunele w śniegu. Podczas zajęć dydaktycznych przedszkolaki tworzyły „literkowe bałwanki”, pisząc na każdej kuli literki swego imienia. Powstały piękne prace, które zdobią ściany naszej sali.

Przygotowały: A. Jurczak, I. Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych pięciu zdjęciach dzieci stoją przed budynkiem przedszkola w towarzystwie funkcjonariuszy policji. Na kolejnych zdjęciach dzieci bawią się na śniegu: lepią bałwanki, dekorują je świerkowymi gałązkami, lepią śnieżki, chodzą po zaspach, pozują do zdjęć przy ulepionych bałwanach. Cztery ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci wskazujące na swe prace plastyczne, które samodzielnie wykonały.