Dzieci z grupy czwartej realizowały blok tematyczny o ptakach zimujących w Polsce. Poznały nazwy, wygląd i zwyczaje wybranych ptaków. Podczas zajęć z wykorzystaniem tablicy interaktywnej ćwiczyły spostrzegawczość, logiczne myślenie, orientację i szybkość reakcji. Budowały karmniki według wzoru. Dowiedziały się wiele ciekawostek na temat wybranych ptaków. Na zajęciach plastycznych składały gila metodą origami; tworzyły karmniki z wykorzystaniem gazet i ptaki z kolorowego papieru. Poznały zabawę integracyjną w kole „Drobna kaszka”. Samodzielnie przygotowywały pokarm dla sikorek: usypywały na słoninę ziarna i pestki; aby następnie zawiesić je na gałęziach w ogrodzie przedszkolnym. Dzieci rozumieją potrzebę dokarmiania ptaków zimą. Wiedzą, że pod śniegiem trudno zdobyć pożywienie.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, A. Jurczak

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu dzieci siedzą przed tablicą interaktywną. Na trzech kolejnych zdjęciach dzieci pojedynczo wykonują zadania na tablicy interaktywnej. Dwa kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące przy stolikach i wykonujące gila według wzoru. Dwa następne zdjęcia przedstawiają dziewczynkę wskazującą ilustrację z sikorką a następnie chłopca wskazującego ilustrację z jemiołuszką. Na kolejnym zdjęciu dzieci wykonują pokarm dla sikorek, wciskając w plastry słoniny ziarna i pestki. Następne trzy zdjęcia ukazują dzieci na placu przedszkolnym wsypujące ziarna do karmnika, zawieszające słoninę na gałęzie. Kolejne zdjęcia prezentują układane prze dziewczynki karmniki na tablicy interaktywnej oraz chłopca wskazującego ptaki zimujące w Polsce. Dwa następne zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące przed tablicą interaktywną i oglądające film o ptakach. Na kolejnym zdjęciu dzieci siedzą na dywanie, mają rozłożone przed sobą książki z kartami pracy i oglądają znajdujące się na środku dywanu zgromadzone ziarna i pestki dla ptaków. Ostatnie zdjęcie przedstawia karmnik a wokół niego ptaki pożywiające się ziarnami.