Dzieci uwielbiają zabawy na podwórku. Teraz, gdy spadł śnieg nie mogły doczekać się wspólnych zabaw w białym puchu. Próbowały ulepić bałwana, jednak śnieg nie był lepki. Rzucały więc się śniegiem, tworzyły korytarze i pagórki a także aniołki na śniegu. Takie zabawy sprzyjają bezpośredniemu doświadczaniu świata zewnętrznego, poznawaniu i odczuwaniu wrażeń na własnej skórze.

Przygotowały: Iwona Zaniewska- Ciep, Alicja Jurczak

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych dwóch zdjęciach dzieci stoją na zaśnieżonym mostku. Następnie pokonują drewniane schodki na zjeżdżalni. Na kolejnym zdjęciu dziewczynka leży na śniegu i robi aniołka. Na siedmiu kolejnych zdjęciach widać zabawy dzieci na śniegu. Następnie dzieci idą gęsiego po wydeptanej dróżce a dalej w parach po osiedlowej uliczce. Na kolejnej fotografii dzieci dotykają śniegu, próbują ulepić malutkiego bałwanka. Na kolejnych sześciu zdjęciach dzieci nabierają do rąk śnieg i rzucają nim w górę. Następnie idą parami w kierunku przedszkola. Pozują do zdjęcia przy starym, ośnieżonym drzewie liściastym. Ostatnie zdjęcie przedstawia dzieci stojące na placu przedszkolnym przy iglaku.

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje