W kalendarzu królowanie rozpoczęła już Pani Zima, a my wróciliśmy wspomnieniami do Jesieni. Dużo radości dawała dziecim zabawa wśród jesiennych, szeleszczących liści (zdjęcia z placu zabaw). Podczas Święta Pieczonego Ziemniaka sześciolatki przygotowały ziemniaki do upieczenia w przedszkolnym piekarniku, a same zajęły się tworzeniem ekologicznych Panów i Pań Ziemniaków z materiałow recyklingowych. W ramach obchodów Święta 11 Listopada nasza sala zajaśniała na biało i czerwono, a nasi mali patrioci pięknie zaśpiewali Hymn Polski. Dzieci uczyły się też współpracy podczas tworzenia plakatów o zdrowiu oraz konstruując gry matematyczne o naszym mieście. Podczas Dnia Misia powstały przyjaciele dzieci- Misie z recyklingu i wszyscy wesoło się bawili! Grupa piąta żegna dziś złocistą i radosną Panią Jesień wierząc, że czas z Panią Zimą minie nam równie przyjemnie…

Przygotowały: Zofia Kajdewicz, Barbara Dmitruk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu dzieci pozują zbiorowo do zdjęcia trzymając w rękach zawinięte w folię aluminiową ziemniaki. Na drugim zdjęciu dzieci chodzą po sali i znajdują ukryte ziemniaki. Na trzecim zdjęciu dwie dziewczynki i chłopiec trzymają wspólnie miskę z ziemniakami. Na kolejnym zdjęciu dzieci siedzą przy stolikach i ozdabiają tekturkowe ziemniakowe postacie. Następnie prezentują wykonane prace. Degustują upieczone ziemniaki. Kolejne dwa zdjęcie przedstawia dzieci, które wspólnie wykonują kolaż wycinając z gazet kolorowe ilustracje. Następne dwa zdjęcia przedstawiają dzieci bawiące się na placu przedszkolnym. Na kolejnych zdjęciach dzieci ubrane są na biało- czerwono, stoją ustawione w dwóch rzędach. Prezentują utworzoną z kartek flagę Polski. Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają dzieci, które siedzą przy stolikach i rysują na dużych arkuszach papieru swoje miasto. Na następnym zdjęciu dzieci wykonują misia z wykorzystaniem rolek po papierze toaletowym. Potem tańczą w kole do piosenki „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Na kolejnej fotografii widać powstałe prace dzieci – wystawa misiów z rolek po papierze toaletowym.