Boże Narodzenie to czas rodzinnych spotkań, radości, miłości. Wszyscy zasiadają do odświętnej ,wigilijnej wieczerzy. Dom pachnie choinką, piernikami, pomarańczami. Trwa przedświąteczna krzątanina, aby te święta wypadły wspaniale.

Czy dla wszystkich ludzi są one tak radosne? Ten problem starały się zgłębić sześciolatki z grupy dziewiątej. Podczas przygotowywania świątecznych dekoracji, ubierania choinki, dzieci opowiadały o Bożym Narodzeniu w ich rodzinnych domach i zauważyły, że jest wiele osób starszych i samotnych, dla których ten czas jest szczególnie trudny. Samotność, a także obecna sytuacja nie pozwala na spotkania przy wigilijnym stole, wspólne kolędowanie i obdarowywanie się prezentami. Starszaki postanowiły przygotować kartki świąteczne z życzeniami dla Seniorów z Domu Pomocy Społecznej ,,Rokitnik” w Białowieży. Do każdej starszej osoby przebywającej w tym ośrodku ze świątecznej pocztówki uśmiechną się aniołki, choinki , mikołajki, wesołe bałwanki itp.

Dzieci były bardzo przejęte i wzruszone, że mogą sprawić przyjemność Staruszkom. Wszystkie pocztówki zostały zapakowane  jako wspólny prezent i przekazane na ręce p. Raisy Dawidziuk. Dar od starszaków zostanie wręczony Seniorom podczas wigilijnej kolacji i z pewnością wywoła radość ,napełni serca otuchą w ten  świąteczny czas…

Opracowanie: Dorota Jurczuk i Beata Sakowska

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych sześciu zdjęciach dzieci siedzą przy stolikach i przygotowują karki świąteczne. Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają wszystkie dzieci trzymające wykonane pocztówki świąteczne. Następne zdjęcie pokazuje zapakowany prezent dla Seniorów leżący pod choinką. Ostatnie zdjęcie przedstawia przekazanie prezentu od dzieci przez nauczycielkę na ręce p. Dyrektor DPS w Białowieży.