Czterolatki z grupy siódmej, z niewielkim wyprzedzeniem, świętowały Mikołajki czwartego grudnia. Zabawy z muzyką miały na celu wprowadzenie dzieci w przedświąteczny nastrój, a zarazem podkreślenie radosnego nastroju związanego ze świętowaniem Mikołajek – cyklicznej imprezy w kalendarzu przedszkolaków. Dzieci ubrały się w czerwone koszulki i mikołajowe czapeczki, aby podkreślić ulubiony kolor Świętego Mikołaja oraz zamienić się w elfy towarzyszące nieustannie św. Mikołajowi. Przedszkolaki wspólnie śpiewały piosenki ilustrowane ruchem oraz zaspokajały jakże ważną potrzebę ruchu podczas zabaw ruchowych i tanecznych.  Cały dzień obfitował w mnóstwo atrakcji, którym towarzyszyły pozytywne emocje.

Przygotowały: Lucyna Stawarz i Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć: Trzy pierwsze zdjęcia przedstawiają dzieci śpiewające piosenkę o ,,Mikołajkach’’ i jednocześnie ilustrujące treść piosenki za pomocą ruchu. Na kolejnych zdjęciach widać dzieci poruszające się dwójkami podczas zabawy ruchowej z muzyką w tle. Dalej widać dzieci śpiewające i ilustrujące ruchem piosenkę o krasnoludkach. Następne zdjęcia pokazują, jak mikołajowy pociąg poruszał się po sali, kolejne zdjęcia prezentują dzieci tańczące w parach podczas mikołajkowego balu. Ostatnie zdjęcie przedstawia dzieci pozujące do pamiątkowego zdjęcia przy tablicy z gazetką tematyczną, a przed grupą stoi worek z upominkami od Św. Mikołaja, ufundowanymi przez rodziców.

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje