W tym roku po raz XV z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Prawosławnego Metropolity Warszawskiego i całej Polski w listopadzie odbył się Międzynarodowy Konkurs Recytatorski Prawosławnej Poezji Religijnej. Konkurs został zorganizowany przez Parafię Prawosławną Zaśnięcia Bogurodzicy w Dubinach oraz doradcę metodycznego powiatu hajnowskiego. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku odbywał się w formie on-line.

Zosia Golonko, Dominika Sacharczuk, Julia Gołubowska, Hania Gaszczyńska, Magda Pańkowska i Natalia Pańkowska dzielnie reprezentowały nasze przedszkole.

Jury pod przewodnictwem ks. mitrata Sławomira Chwojko, koordynatora wizytatorów nauczania religii prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej w każdej kategorii przyznało poszczególne miejsca oraz wyróżnienia.

W kategorii przedszkola Zosia Golonko z grupy czwartej zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie zaprezentowali swoje wiersze podczas projekcji filmu „Wieczór Prawosławnej Poezji Religijnej”, który został wyemitowany na portalu cerkiew.pl.

6 grudnia w cerkwi w Dubinach wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Rodzicom serdecznie dziękuję za pomoc.

Przygotowała: Eugenia Kazimiruk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widać dziewczynkę podchodzącą do księdza mitrata, który trzyma w ręku prezent. Na drugim zdjęciu widać uśmiechniętą dziewczynkę trzymającą prezent i dyplom. Trzecie zdjęcie przedstawia cztery ustawione dyplomy.