Dziś świętowaliśmy Mikołajki. Z tej okazji dzieci bawiły się i tańczyły do znanych piosenek i melodii. Odgadywały zagadki słowno- obrazkowe. Brały udział w zabawach logopedycznych a także w konkurencjach zwinnościowych, jak przechodzenie po drabinie, czy wchodzenie do komina. Ku zaskoczeniu wszystkich, przybył nawet Święty Mikołaj, który rozdał każdemu dziecku prezent i zostawił wspólne zabawki na salę. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, A. Jurczak, K. Łysakowska

Opis galerii zdjęć: Na dwóch pierwszych zdjęciach dzieci siedzą na dywanie i wspólnie z panią logopedą bawią się. Przenoszą niebieskie kółeczka za pomocą słomki na brodę Mikołaja. Na kolejnych dwóch zdjęciach widać tańczące dzieci. Następne pięć zdjęć przedstawia dzieci odgadujące zagadki słowno- obrazkowe. Dzieci wybierają spośród trzech ilustracji jedną i wskazują prawidłową odpowiedź. Kolejne zdjęcia przedstawiają radość dzieci witających Świętego Mikołaja, pozowanie z Mikołajem do zdjęcia oraz taniec ze śpiewem wokół Mikołaja. Następnie dzieci wraz z panią logopedą układają na dywanie kartoniki z obrazkami, w których nazwie pojawia się głoska sz lub s. Następnie dzieci naśladują ruchem jazdę samochodem i śpiewają piosenkę „Mikołaj jedzie samochodem”. Na kolejnych dwóch zdjęciach dzieci tańczą wraz ze swymi paniami. Następnie przedszkolaki przechodzą po drabinie, wchodzą do komina, wychodzą i znowu pokonują drabinkę. Na kolejnych fotografiach tańczą z użyciem lasek gimnastycznych. Dwa przedostanie zdjęcia ukazują zabawę ruchowa, podczas której dzieci skaczą w workach. Ostatnie zdjęcie to zbiorowe pozowanie przy ścianie z dekoracjami.

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje