25 listopada w grupie trzeciej przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Była to impreza edukacyjna połączona z prezentacją multimedialną o genezie obchodów tego święta. Odbyły się również zabawy z zakresu programowania i kodowania z wykorzystaniem Ozobotów. Ozoboty to małe, ale bardzo inteligentne roboty do nauki programowania. Uczą dzieci poprzez zabawę i doświadczanie, rozwijają logiczne myślenie i wyobraźnię. Podczas zabaw Ozobot zabrał dzieci w niesamowitą przygodę kodowania misia. Przy użyciu specjalnych puzzli do kodowania przedszkolaki z niesamowitą łatwością i zainteresowaniem programowały zadania, które wykonywał robot. Na koniec odbyły się zabawy muzyczno – ruchowe.

Opracowała: Joanna Suchodoła, Irena Wierzbowicz

Opis galerii zdjęć: Na dwóch pierwszych zdjęciach dzieci siedzą na dywanie i obserwują poruszającego się ozobota po drodze z drewnianych puzzli. Kolejne zdjęcie przedstawia dzieci tańczące w parach. Na następnym zdjęciu dzieci oglądają szablony misia. Pani tłumaczy im, w jaki sposób mają go pokolorować. Kolejne zdjęcie przedstawia slajd z prezentacji multimedialnej na temat niedźwiedzia brunatnego. Następnie dzieci siedzą przed obrazkami misi, mają przygotowane mazaki do kolorowania. Dzieci obserwują ozobota poruszającego się po drewnianych puzzlach. Dzieci kolorują kontur misia. Grupka dzieci prezentuje ilustrację misia. Na ostatnim zdjęciu widać ozobota poruszającego się po drodze narysowanej przez dzieci na szablonie misia.