Podczas realizacji bloku tematycznego ,,Jesienna szaruga’’, sala czterolatków z grupy siódmej zamieniła się na jakiś czas, w laboratorium przyrodnicze. Dzieci uwielbiają eksplorować, a pobliska Puszcza Białowieska dostarcza bogatego materiału do wielozmysłowego poznawania przyrody. Do naszych zabaw badawczych wykorzystaliśmy więc tworzywo naturalne pochodzące z drzew. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę przyrodniczą oraz słownictwo, rozbudziliśmy ciekawość poznawczą.

Przygotowała: Lucyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widać dzieci eksplorujące wielozmysłowo naturalne okazy pochodzące z drzew liściastych i iglastych oraz wykorzystujące do badania przyrządy optyczne, takie jak lupa, mikroskop. Na kolejnych zdjęciach przedszkolaki prezentują swoje zainteresowanie korą drzew liściastych i iglastych – gładką i porowatą, grzybem nadrzewnym – hubą, mchami i porostami bytującymi na drzewach, liśćmi z drzew liściastych i iglastych, szyszkami świerkowymi i sosnowymi. Dotykają, określając swoje odczucia, oglądają przy pomocy wzroku i przyrządów optycznych. Rekwizyty z papieroplastyki (zwalony pień drzewa z grzybami borowikami) w połączeniu z materiałem przyrodniczym znakomicie ze sobą współgrały, tworząc namiastkę środowiska naturalnego, co widać na zamieszczonych poniżej fotografiach.

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje