Pluszowymi misiami bawią się dzieci na całym świecie od wielu, wielu lat. Czasem trudno uwierzyć, że maskotkę pluszowego misia wymyślono i po raz pierwszy uszyto dopiero na początku ubiegłego wieku. W 2002 roku z okazji jego setnych „urodzin” ustanowiono Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada w dniu 25 listopada. We współczesnym świecie mediów i zabawek elektronicznych maskotka pluszowego misia dla niektórych dzieci może być mało atrakcyjna, a bajki o Misiu Uszatku czy Kubusiu Puchatku muszą konkurować z bohaterami kreskówek o obco brzmiących imionach. Mimo to pluszowego misia kochają wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli. Jako ulubiona dziecięca zabawka miś stał się również ulubionym bohaterem literackim. Czterolatki z grupy siódmej wspaniale bawiły się w misiowe zabawy, a na zakończenie przyznały jednogłośnie, że miś jest najlepszym przyjacielem dziecka.

Przygotowały: Lucyna Stawarz, Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widać dzieci uczestniczące w zabawie ruchowej do piosenki ,,Jadą, jadą misie’’, na kolejnych czterech zdjęciach przedstawione jest aktywne słuchanie przez dzieci bajki ,,Złotowłosa i trzy niedźwiadki’’. Dzieci wskazują rekwizyty, umieszczone na piankowym dywanie, o których czyta nauczycielka. Potem dwa kolejne zdjęcia obrazują zabawy integrujące z wykorzystaniem chusty animacyjnej i pluszowych maskotek, dzieci kołyszą misie i podrzucają na trampolinie z chusty animacyjnej. Na kolejnym zdjęciu dzieci ustawione w równolicznych rzędach są w opaskach i naśladują sposoby poruszania się przyjaciół Kubusia Puchatka. Kolejne zdjęcia przedstawiają zabawę ze śpiewem w kole w ,,Starego niedźwiedzia’’, a następne – misiową dyskotekę, czyli improwizacje ruchowe przy ,,misiowych piosenkach’’. Ostatnie zdjęcie jest prezentacją uczestników imprezy, obdarowanych misiowymi medalami i dyplomami z napisem ,, Przyjaciel Pluszowego Misia’’.

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje