30 listopada 2020r. w budynku B naszego przedszkola przy ulicy Armii Krajowej 24, o godz. 9:15 zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji przedszkolaków i pracowników naszego przedszkola. W tym roku ze względu na stan epidemii i obostrzenia sanitarne obowiązujące w przedszkolu, ewakuacja odbyła się do głównego holu przedszkola, indywidualnie dla każdej z czterech grup przedszkolnych i oddzielnie dla personelu kuchni oraz woźnego.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci i personel umiejętności, właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, a także z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.

Ćwiczenia przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami i opiekunkami bardzo szybko i bezpiecznie opuściły pomieszczenia, w których przebywały i zgromadziły się w miejscu wskazanym w komunikacie przez prowadzącą ćwiczenia – Dyrektor przedszkola – w holu głównym budynku.

Małgorzata Saadoon

Opis galerii zdjęć: Na każdym z czterech pierwszych zdjęć stoją dzieci z czterech oddziałów przedszkolnych. Każdej grupie towarzyszy nauczycielka i woźna, a także dyrektor przedszkola. Na piątym zdjęciu widać personel kuchni, Panią intendent i woźnego uczestniczących w ewakuacji.